LIFESTYLE

5 cytatów, które pomagają mi w życiu

Czy przywiązujecie uwagę do słów, cytatów i mądrości, które gdzieś wcześniej przeczytałyście czy usłyszałyście? Bo ja tak, zwłaszcza do tych drugich.  Cytaty mają dla mnie ogromną moc i znaczenie. Potrafią wpłynąć na moje myśli, samopoczucie czy postrzeganie świata. Dla mnie cytaty to po prostu ludzie, za którymi kryją się przeróżne historie i doświadczenia – a ja lubię słuchać ludzi, czerpać od nich energię czy uczyć się różnych rzeczy, a później wyciągać to na swój własny sposób. To niby zwykłe słowa, ale w odpowiednio wypowiedzianym momencie potrafią wiele zdziałać.

Dziś chcę podzielić się z Wami czymś niezwykle dla mnie ważnym. Prosto z zakamarków moich myśli, wspomnień i notatnika, zdradzę Wam 5 moich ulubionych cytatów, które niejednokrotnie pomogły mi w życiu. Może i na Was również głęboko wpłyną.

„Definiują Cię dwie rzeczy: Twoja cierpliwość gdy nie masz nic i Twoja postawa gdy masz wszystko.”

Jak ja uwielbiam tę mądrość! Ona idealnie potrafi podsumować każdego człowieka. Często ludzie, którzy nie mają tego, czego by chcieli, stają się niecierpliwi, źli, zazdrośni i zawistni, a dla odmiany ludzie którzy mają wiele zapominają o takcie czy empatii względem drugiego. Dlatego ten cytat jest dla mnie tak bardzo ważny – aby pamiętać o balansie, postawie, pokorze, cierpliwości i docenieniu.

„Nie porównuj swojego zaplecza z cudzą wystawą.”

Te porównanie usłyszałam w sumie dość niedawno, ale totalnie do mnie przemówiło i mocno utkwiło w pamięci. Nie od dziś wiadomo, że na wystawie prezentuje się swoje gotowe dzieła i najlepsze rzeczy jakie ma się do zaoferowani. Lecz należy pamiętać, że to co tworzy całą wystawę powstaje właśnie na tym cichym, nieidealnym i mało ogarniętym zapleczu. To tam znajdują się narzędzia, szkice i setki nie udanych prób. W dobie dzisiejszych czasów trudno o tym pamiętać, zwłaszcza gdy króluje instagram, perfekcyjne życie, nienaganne figury, piękne wnętrza i powszechny konsumpcjonizm na wszystko „co najlepsze”.

„Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał.”

Ta myśl siedzi zawsze w mojej głowie gdy mam pewien pomysł i plan wymieszany z obawami. W końcu, kto będzie lepiej wiedział jak to wykorzystać niż ja sama? Mój potencjał jest mój i to ja najlepiej powinnam wiedzieć jak go użyć. Trzeba wierzyć w siebie, czasem nawet kosztem ryzyka.

„Największą przyjemnością w życiu jest zrobić coś, o czym ludzie mówią, że jest niemożliwe.”

Ten cytat daje mi ogromną moc. Zawsze powtarzam go w momencie gdy uda mi się odnieść jakikolwiek sukces czy postawiony przez siebie cel. W swoim życiu wiele razy słyszałam takie słowa jak: „nie możesz, nie dasz rady, to niemożliwe…”, nawet bardzo często od najbliższych mi osób. Kiedyś to mnie bardzo raniło i niejednokrotnie zdemotywowało, a teraz wręcz przeciwnie. Dzięki temu napędzam się do działania, aby pokazać, że niemożliwe siedzi tylko w naszych głowach. Lubię też po prostu po złości komuś coś pokazać. :)

„Nic nie dzieje się bez przyczyny.”

Jest to niby jedna z najbardziej oklepanych mądrości, ale jakże najprawdziwsza. Serio. Bez znaczenia czy jesteście osobami wierzącymi czy też nie – w Waszym życiu nic nie dzieje się bez przyczyny, wszystko dzieje się po coś, aby mieć swój skutek w przyszłości. Ja o tym przekonałam się już niejednokrotnie. Pada deszcz aby mogło wyjść słońce. Jest burza aby mógł nastać spokój…

8 przemyśleń nt. „5 cytatów, które pomagają mi w życiu”

 1. Avatar
  Małgośka mówi:

  Piękne mądrości. Świetnie piszesz.
  Pozdrawiam
  Małgorzata (Lucky Kids;)

 2. Avatar
  Weronika mówi:

  Bardzo inspirujące mądrości, godne zapamiętania. Szczególnie ostatnim cytatem kieruje się w życiu od pewnego czasu, jest tak prawdziwy 🖤

 3. Avatar
  Ania mówi:

  Kochana, kocham cie za to! Uwielbiam cytaty! A te, które tutaj zawarłaś, dały mi wiele do myślenia !
  Ps. Jak się czujesz ? Ja dopiero 4 msc i 🤮🤮🤰🏼

  1. Zatrzymując czas

   Dziękuję! Ja już czuję się dobrze, chociaż początki nie były łatwe. :)

 4. Avatar
  Paulina mówi:

  Świetny tekst a cytaty słowem w sedno 🧡

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.