DIY

Zmalowałam dynie, idealną dekorację na jesień

Dynia jest bardzo wdzięczna w okresie jesiennym. Jest pyszna, można z niej zrobić zupę i wrzucić ją do ciasta. Jest fotogeniczna i wykorzystywana do jesiennych sesji zdjęciowych na instagram. Dodatkowo jest świetnym rekwizytem do wycinanek na Halloween. Z mojego punktu widzenia jest też fajną dekoracją do każdego wnętrza na ten okres.

Dynie w formie dekoracji można wykorzystać na wiele sposobów: naturalną i surową, wydrążoną i wyciętą lub pomalowaną według własnego gustu, stylu i potrzeby. Ja właśnie zabrałam się za ostatnią opcję.

Podobają mi się białe dynie i właśnie takie zapragnęłam mieć w salonie na komodzie, w formie jesienno-Halloweenowej dekoracji. Mamy jasne wnętrza więc stwierdziłam, że takie najbardziej by u nas pasowały. W sklepie trudno mi było znaleźć piękne, małe i przede wszystkim białe dynie, więc stwierdziłam, że sama sobie taką zrobię.

Dwie całe dynie pomalowałam białą farbą, najzwyklejszą plakatową jaką znalazłam w sklepie, a następnie wykorzystałam czerń i złoto. Na jednej z dyń zrobiłam czarny spód, z takim ala ombre przejściem, a na drugiej zrobiłam czarno-złote plamki. Całość zajęła mi jakieś 15 minut, nie licząc czekania wyschnięcia farby. Takim oto sposobem, tanim kosztem i w prosty sposób dorobiłam się personalizowanej dekoracji w naszym wnętrzu. Jak się Wam podoba?


W jakiej formie najbardziej lubicie dynie na jesień? Robicie z nich też różne dekoracje? :)

3 komentarze

 • Avatar
  Karola ;)
  Paź 29, 2019 at 22:08

  Piękna jest ta w cętki ❤ chyba jutro taką zrobię, bo moja mini dynia stoi taka „naga” od kilku tygodni… zdradzisz gdzie kupilas farbki?

  Reply
 • Avatar
  Paula
  Paź 31, 2019 at 19:16

  Wyszło przepięknie!

  Reply

Leave a Reply