Search here...
TOP
Zabawki

Nasze najfajniejsze zabawki do kąpieli

Wasze dzieci kochają kąpiele i zabawy w wodzie? Założę się, że w większości przypadków tak! To świetnie się składa, bo dziś mam dla Was propozycję najfajniejszych zabawek do wody. Nasza Pola i Maks to prawdziwi weterani kąpielowi, w wannie mogliby siedzieć godzinami, a w basenie jeszcze dłużej. Tylko póki co, zanim wybudujemy ten basen, wanna musi nam wystarczyć. :)

Od samego początku, w naszym domu, kąpiel nie jest uznawana za sztywny obowiązek czy rytuał, a raczej coś przyjemnego i relaksującego. Kąpiel w wannie traktujemy po prostu jako zabawę czy chwilę dla siebie. Może właśnie dzięki temu nasze dzieci nie histeryzują jakoś specjalnie przy myciu głowy, zębów czy rąk – a wiem, że z tym u najmniejszych bywa różnie. Pola i Maks na sam dźwięk puszczanej wody czy wołanie „kąąąpiel!” reagują z ogromną radością i ekscytacją, bo wiedzą, że tam czeka na nich prawdziwa przygoda.

Wydaje mi się, że zabawki w wannie to główny klucz sukcesu tego wszystkiego. My zawsze staraliśmy się wynajdować takie mega kreatywne, kolorowe, zajmujące i pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Unikamy raczej klasycznych kaczuszek czy innych kąpielowych „gumiaków” z dziurką, do których dostaje się woda, bo później w środku zaczynają się dziać brzydkie rzeczy. Fajne są gadżety na przyssawki oraz takie, przez które można przelewać wodę. Priorytetem jest też zabawka, którą łatwo po kąpieli wyczyścić i wysuszyć.

Poniżej nasze zabawkowe hity kąpielowe, które świetnie się sprawdzą zarówno w wannie, jak i pod prysznicem. Nasze dzieciaki je uwielbiają:

1. Kolorowe rury do przelewania wody amerykańskiej marki Boon. Dzięki przyssawkom do ściany, woda przelewa się z powrotem do wanny, a nie na podłogę. Kombinacja jest dowolna więc dziecko może samo skonstruować swój własny wodny tor. To taka jakby zabawa w hydraulika.

2. Zębatki na przyssawkę. One super sprawdzą się w połączeniu z kolorowymi rurami wyżej. Mechanizm + olej = bałagan. Ale już Mechanizm + woda = godziny zabaw w kąpieli.

3. Nurek o imieniu Marco. Pod wodą jego hełm zmienia kolor, włącza światło które pomaga przejść ciemną podwodną drogę.

4. Osłonka kranu w kształcie wieloryba od Skip Hop. Nie dość, że fajnie wygląda, pobudza wyobraźnię do zabawy, to w dodatku pełni funkcję bezpieczeństwa. U nas podczas kąpieli Pola i Maks niejednokrotnie uderzyli się głową o kran. Teraz już nie mam o co się martwić.

5. Kultowe wiadereczka również od Skip Hop. Piszę kultowe, bo już kiedyś Wam je pokazywałam przy okazji wpisu o naszych zabawkowych hitach na plażę. Wiaderka są kolorowe, każde z nich ma namalowane inne zwierzątko, a na dnie posiada inny zestaw dziurek, przez które fajnie przelewa się woda małym strumieniem. U nas super się sprawdzają już drugi, albo i nawet trzeci rok.

6. Fontanna pszczółka. Ona również jest z nami dość długo i dzieciom wcale się nie nudzi. Po zanurzeniu i wyciągnięciu pszczółki z wody powstaje efekt wodnego parasola. Podziwiając wodną kaskadę, każde dziecko zrozumie czym jest zasada akcji i reakcji.

7. Przyssawki w kształcie małych meduz. Nigdy nie oparzą i zafundują ogrom zabawy. Meduzy można przyczepiać bezpośrednio do wanny, szyby, płytek, a nawet jedną do drugiej, dzięki czemu mogą tworzyć nowe kształty i struktury.

8. Mini koszykówka i to z psiakiem w roli głównej. Również od kultowego Skip Hop. Oni mają chyba jedne z najfajniejszych zabawek do wody.

9. Piesek na motorówce. Unosi się na wodzie i co najfajniejsze, po zanurzeniu wydaje dźwięk chodzącego silnika. Z nim przy boku nie ma ciszy, ani nudy w wannie.

10. Małpka w łodzi podwodnej to u nas prawdziwy hit. Chociaż myślę, że chyba będę musiała dokupić jeszcze drugą sztukę, bo Pola i Maks robią o nią odwieczną wojnę. Co jest w niej takiego wyjątkowego? Wystarczy pociągnąć za sznurek, aby wprawić w ruch łódź. Pływa na wodzie i funduje masę zabawy.

11. Organizer w kształcie wieloryba, którego można przymocować na wannę, do szyby lub płytek. To chyba najfajniejszy gadżet dla rodziców, bo ułatwia sprzątanie i organizację w przestrzeni łazienkowej, zwłaszcza po zabawach dzieci.

I aby nie było, że rzucam słowa na wiatr. Zobaczcie te wodne gadżety w użyciu naszych najlepszych testerów i w istnym wodnym szaleństwie…


Z tymi zabawkami gwarantuję Wam, że macie z głowy swoje dzieci przynajmniej na 30-60 minut. Zobaczcie ile Wy w tym czasie będziecie mogły zrobić. Kawa, obiad, pranie, a może po prostu zwykłe, błogie lenistwo na kanapie. :)


Pola i Maks mają na sobie stroje kąpielowe od Little Gold King.

«

»

5 KOMENTARZY

 • Avatar
  Salsa

  świetne :D

 • Avatar
  Anastazja

  Zawsze zazdrościłam Ci tego daru do wyszukiwania tak fajnych zabawek i gadżetów dla dzieci. Dziękuję za kolejną inspirację. :-)

 • Avatar
  Lena

  Polecam literki z gąbki przyklejane na kafelki :)

 • Avatar
  Paula

  Bardzo fajne umilacze :D

 • Avatar
  Monika

  Ale super mój maluch lubi kubeczki

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.