MODA, Przyjęcia i okoliczności

Moje 26 urodziny i marzenia, które chciałabym aby spełniły się przed 30stką

Dziś są moje urodziny, kończę 26 lat, a moje ostatnie lata i marzenia przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Teraz, właśnie dziś, z dumnie uniesioną głową mogę śmiało przyznać – jestem naprawdę szczęśliwa, spełniona i zrealizowana. Pomimo potyczek, które niejednokrotnie serwowało mi życie jestem pewna, że to co się wydarzyło było tego warte. To wszystko sprawiło, że dotarłam do tego miejsca, w którym obecnie jestem. A tutaj mi jest całkiem fajnie. :)

Nie wiem czy już Wam zdradzałam, ale prowadzę zapiski z marzeniami, które chciałabym spełnić po kolei przed 30-stymi, 40-stymi czy 50-tymi urodzinami. Nie jest to sztywna lista „do zrobienia” na mus i teraz, a raczej lekkie i przyjemne cele, które jednak fajnie byłoby spełnić i które by dołożyły się do tego, że faktycznie przeżyłabym te życie w taki sposób, jak tylko bym chciała. Dziś uchylę Wam rąbka tajemnicy…

PRZED 30-STKĄ MARZĘ O:

– Posiadaniu trójki dzieci oraz dużej, pełnej i szczęśliwej rodzinie. Takiej, której sama nigdy nie miałam i którą mogło oglądać się tylko w filmach. Takiej, która nie jest idealna, też się kłóci, ale mimo wszystko nigdy nie kończy dnia w niezgodzie. Dzieci i ukochany partner obecni każdego dnia, to dla mnie największa wartość i cenność. To chyba największe moje marzenie.

– Własnym domu z ogrodem, który będzie moją ostoją i spokojem. Marzę o piciu herbaty w piżamie na tarasie o poranku, o ogrodzie na którym biega szczęśliwy pies i przestrzeni w salonie, gdzie każdego roku będziemy mogli wyprawiać dla całej rodziny święta. Kiedyś marzyłam o mieszkaniu, ale teraz dom to dla mnie coś… łał.

– Niezależności finansowej i własnej firmie, w której będę sama sobie szefem. Jestem ciężkim człowiekiem, nie lubię mieć nikogo nad sobą – czuję, że to mnie blokuje i w jakiś sposób ogranicza. Jestem jak ptak – lubię latać i sama wyznacza sobie trasę i cel. Pomimo tego, że prowadzenie własnej działalności łączy się z masą wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Ja tego pragnę i zrobię wszystko aby tak było, abym miała coś własnego, a moim dzieciom nigdy niczego nie brakowało.

– Nauczyć się dobrze języka angielskiego, ale tak super super! Obecnie mój angielski jest komunikatywny, oglądam filmy w tym języku i zrozumiem co ktoś do mnie mówi, ale z odpowiedzią nie jest już tak perfekcyjnie. Chciałabym swobodniej wypowiadać się i robić mniej błędów. Może w końcu zmobilizuję się aby zapisać się na jakieś zajęcia.

– Polecieć do DisneyLandu we Francji. To takie moje marzenie z dzieciństwa, które chciałabym spełnić przed 30-stką i wciągnąć w to już moje dzieci. :)

– Nauczyć się malować na płótnie i stworzyć takie dzieło, z którego sama będę dumna i które zawiśnie w naszym salonie.

– Zapuścić włosy do pasa. To jedno z tych bardziej powierzchownych marzeń, ale które łączy się z determinacją i cierpliwością – a jej u mnie mało. Tutaj osiągnęłabym dwa cele: miałabym włosy moich marzeń i w końcu nauczyłabym się cierpliwości.

– Zapisać się na kurs florystyczny. Jeśli mnie znacie to bardzo dobrze wiecie, że jestem istny „FlowersLover”. Kocham kwiaty, a najbardziej piwonie i róże. Uwielbiam robić bukiety, wiązanki, wianki i inne kwieciste dekoracje, ale chciałabym nauczyć się tego wszystkiego w bardziej profesjonalny sposób, który później mogłabym wykorzystać we własnym ogrodzie lub przy sesjach zdjęciowych.

– Podszkolić się w fotografii, która jest dla mnie największą pasją i ukochanym zajęciem. Jestem duszą artysty i nieskromnie przyznam, że mam oko i wyobraźnię do kadrów, ale chciałabym nauczyć się aparatu z bardziej technicznej strony + późniejszej obróbki.

– Pogodzić się ze wszystkimi skłóconymi i nauczyć się wybaczać, a to jest bardzo trudne.

– Zdobyć przyjaciółkę, której nigdy prawdziwej i szczerej nie miałam. Bardzo trudno jest mi zaufać ludziom, może ze względu na to, jak mnie wcześniej traktowali. Jestem podejrzliwa, mam dystans i trudno mi się przed kimś otworzyć, sama też nie jestem łatwym człowiekiem, ale wierzę, że może gdzieś tam jest osoba, tak samo jak ja „popaprana”, która też mnie szuka. :) Póki co wolę mieć neutralne i fajne koleżanki i normalnych znajomych niż zaryzykować z jedną osobą „bliżej”.

– Wystąpić w telewizji bez tremy, z fajnym i ambitnym tematem. Kilka lat temu zaproszono mnie do „Pytania na śniadanie”, ale wtedy nie byłam w tym miejscu w którym jestem obecnie, nie znałam siebie, błądziłam i byłam mocno zakompleksiona. Mój występ uważam za nieudany. Teraz ponownie dostaje zaproszenia do śniadaniówek, ale jeszcze nie uważam się za gotową aby zrobić ten krok, nadal czekam na ambitny temat, który powaliłby mnie na kolana. Może za rok lub dwa?

– Nauczyć się przełamywać swoją nieśmiałość. Pomimo tego, że widzicie mnie tu na blogu raczej od strony (z pozoru) śmiałej, bo pozuję do wielu zdjęć, prowadzę aktywny instagram, który śledzi kilkadziesiąt tysięcy osób, gadam do kamery i wypowiadam się w wielu kwestiach, to w prawdziwym życiu jestem dość nieśmiała i potrzebuję chwili na adaptacje. Uważam, że nie jest to fajna cecha i nie pasuje do mojego silnego i ambitnego charakteru więc staram się z tym walczyć.

… I tego jest znacznie więcej. Lista moich życiowych marzeń jest długa. Uważam, że dzięki marzeniom nasze życie ma sens i cel. Jedne są większe drugie mniejsze, bardziej ambitne, emocjonalne, uczuciowe czy powierzchowne i materialne. To nieważne. To właśnie marzenia i dążenie do nich kształtuje nas jako osoby. Moich kilka już się spełniło, a kolejnych kilka właśnie się spełnia – jeśli śledzicie mnie to też zobaczycie to gołym okiem. ♡

Sukienka – Lav-Mag (Asos) | Balony – Pan Talerzyk

26 lat, dwójka dzieci, cudowny partner, własna firma, a zarazem największa pasja, dom w trakcie budowy i doskonalenie siebie każdego dnia… kiedy to się wydarzyło? :) ♡

15 przemyśleń nt. „Moje 26 urodziny i marzenia, które chciałabym aby spełniły się przed 30stką”

 1. Avatar
  Rodzinanatopie mówi:

  Samych wspaniałości Angelika !!

  Niech Wszystkie Twoje marzenia się spełnia ????

 2. Avatar
  Asia mówi:

  Angelika wszystkiego najlepszego i spełnienia każdego marzenia ! ❤️❤️❤️ Zdjęcia są wprost jak z bajki! Cudo! ?

 3. Avatar
  Paula mówi:

  Czytając Twój cel związany z własną firma poczułam że mam dokładnie tak jak Ty :) mam już założona swoją firmę i to była najlepsza decyzja życia :) sama sobie pracownikiem, szefem, księgowa, sekretarka i dyrektorem haha :D i jiz zakładam kolejna ta bardziej wymarzoną :) piękna sesja Kochana ❤ tylko zawsze zadaje sobie to samo pytanie – czemu tak mało zdjęć? ? chce więcej ❤ ❤ ❤

 4. Avatar
  Paula mówi:

  I co najważniejsze życzę Ci spełnienia tych wszystkich marzeń ❤ zdrówka bardzoo duzoo bo ono jest najważniejsze, miłości mnóstwo szczęścia, żeby los zsylal na Ciebie wszystko co najlepsze ❤

 5. Avatar
  Sandra mówi:

  Życzę dalszych sukcesów i spełniania marzeń… A przede wszystkim zdrowia! Bo tak na prawdę, tylko to się liczy :)
  Jesteśmy w tym samym wieku, mamy podobne priorytety… Tylko ja jeszcze nie mogę powiedzieć, że czuje się spełniona… Mam nadzieję, że nadejdzie taki moment! Jesteś moją inspiracją. Wszystkiego najlepszego! ?

 6. Avatar
  Anna mówi:

  WSZYSTKIEGO NAJPIĘKNIEJSZEGO :)! i spełnienia marzeń :)!!!

 7. Avatar
  Martuch mówi:

  Jesteś chyba jedną z najbardziej naturalnych i prawdziwych osób w blogosferze. Mimo, ze ogólnie się nie udzielam to jestem z Tobą jeszcze za czasów AngelikasPlace. Szczerze Ci zazdroszczę (ale tak pozytywnie) takiej rodzinki i męża z którym się dogadujesz. W tym roku kończę 25 lat i niestety czuje się bardzo zagubiona. Czas chyba w końcu skupić się na sobie i swoich marzeniach, bo nie jestem na tym świecie po to, żeby zadowalać innych. No, ale dosyć o mnie. Z okazji urodzin życzę Ci przede wszystkim zdrowia, żebyś mogła spełniać te swoje marzenia. Wszystkiego dobrego! Trzymaj się ciepło.

 8. Avatar
  Ola mówi:

  Wszystkiego naj!!! Angela masz wspaniałe życie i reszta przyjdzie z czasem tak jak to co teraz, a co pare lat temu było niespodziewane ;)

 9. Avatar
  Natalia mówi:

  Przecież juz masz włosy do pasa! I to jakie piękne włosy :)

  Fajne takie cele, marzenia. Ja zaczęła od stycznie pisać taki a’la pamiętnik. W każdym miesiącu pisze po kilka zdan co się wydarzyło w danym miesiącu. Mam plan pisać do 2022. Zobaczyć co się zmieniło, jakie były priorytety w życiu i jak szybko dzialam :)

  Ta nauka angielskiego – kurcze tez bym chciała ale jakoś nie mogę się przełamać by gdzieś się zapisać. Wstydze się ze ktoś mnie oceni ;) taka głupota

 10. Avatar
  Gingerhead mówi:

  Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i twojej cudownej rodzinki :)!
  Kilka naszych marzeń się pokrywa, a jedno nawet udało mi się już spełnić! Mam włosy do pasa, ale trwało to 8 lat, od długości do ramion :) Trwało by krócej, gdyby nie młodzieńcze szaleństwa :D Warto jest mieć wyznaczone cele :) Jeszcze raz wszystkiego dobrego!

 11. Avatar
  aganieszka mówi:

  Bardzo motywujący wpis… Ja niedawno skończyłam 30, mam własny dom z ogrodem, psem i kotem, dwójkę wspaniałych (i trochę zbuntowanych) dzieci, nieidealnego męża, własna dg i… I czegoś mi brakuje… Tak jak Ty nie mam przyjaciółki. Takiej od serca prawdziwej. Do której mogę się nieoddzywac przez tydzien czy 2 i nikt do nikogo nie będzie miał pretensji, bo i tak byśmy się kochały i rozumiały bez słów. Zaniedbalam marzenia – przypomniałas mi o nich ? też muszę zrobić listę heh i zacząć żyć. Tak naprawdę żyć! Dla siebie, męża i dla dzieci przede wszystkim! Tak aby miły co wspominać i aby w przyszłości same chciały i miały energię do odchaczania marzeń z listy ?

 12. Avatar
  Paulina mówi:

  wszystkiego najlepszego! ;* niech się spełniają wszystkiego marzenia i te małe i te troszkę większe! ;)

 13. Avatar
  Karolina mówi:

  Świetny post ?? buziaki Angela ? dasz linka do strony z sukienka ? ???

 14. Avatar
  Justyna mówi:

  A przy tych wszystkich marzeniach życzę Ci żeby nigdy nie zabraklo Wam zdrowia, włosy juz nie długo się spełnią :D

 15. Avatar
  Paulina mówi:

  Pozostaje nam życzyć Ci, aby to wszystko się spełniło, choć znając Ciebie zrealizujesz to bez problemu :) Nigdy nie jest za późno, żeby nauczyć się czegoś nowego! Ja akurat maluję od dziecka, więc zapraszam, może Cię zmotywuję i tak jak do tej pory Ty mnie inspirowałaś do działania- może tym razem do malowania ja zainspiruję Ciebie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.