Zabawki

Dzieci doskonale grają nie tylko na nerwach

Muzyka w życiu każdego człowieka jest bardzo ważna. Wpływa ona dobrze na samopoczucie i mobilizuje do działania, potrafi też skłonić do refleksji czy przemyśleń. Mamy z nią też różne skojarzenia i wspomnienia. To właśnie muzyka towarzyszy nam w różnych sytuacjach w życiu, mniej lub bardziej ważnych. To samo tyczy się również dzieci. W ich przypadku ulubione piosenki mogą uczyć, bawić, a nawet pomagać w rozwoju. Dzieci są niezwykle kreatywne, szybko uczą się nowych rzeczy, wkręcają się błyskawicznie w różne zainteresowania i wpadają co krok na nowe pomysły. A muzyka jeszcze bardziej potrafi to wszystko spotęgować – takie życiowe sprawdzone info.

Bardzo często pytacie mnie o pomysły na prezenty dla najmniejszych. Na blogu możecie znaleźć sporo tego typu materiałów w zakładce zabakowej, ale szczerze pisząc jeszcze nie pojawił się taki wpis jak ten, którego ostatecznie będę mogła wysyłać Wam zbiorowo. Mój hitowy pomysł na prezent dla dziecka, który zawsze, ale to ZAWSZE świetnie się sprawdzi, niezależnie od przedziału wiekowego oraz tego, ile dziecko ma w swoim posiadaniu innych zabawek. Pewnie niejednokrotnie zastanawiałyście się, co kupić dziecku, które z pozoru ma wszystko – to zdanie najczęściej pojawiało się w prośbach o moją radę. Dziś rozwieję Wasze wątpliwości i zaproponuję coś, co zawsze polecam innym rodzicom, wujkom, dziadkom, chrzestnym… Nie bez powodu poruszyłam na początku wpisu kwestie muzyki w naszym życiu.

Instrumenty muzyczne!
Dokładnie. To właśnie instrumenty muzyczne są moim zdaniem najfajniejszą opcją na prezent dla dziecka, niezależnie od jego wieku. Dziecko roczne może bawić się swoimi pierwszymi cymbałkami, 2-letnie bębenkiem, 4-letnie fletem, 6-letnie mini fortepianem, a takie nastoletnie keybord’em, gitarą czy czym tylko zapragnie. To taki fajny przykład. W końcu instrumenty i dusza artysty nie znają ograniczeń, a ta rola muzyki jest istotnie ważna.

Pamiętajcie!
Dzieci potrafią doskonale grać nie tylko na nerwach dorosłych. One potrafią się wkręcić w komponowanie własnego utworu, improwizację lub tworzenie indywidualnego występu, bez znaczenia czy im to wychodzi lepiej czy gorzej. Każde dziecko od urodzenia jest małym artystą, a świat to jego scena. Tutaj już od nas dorosłych zależy, jak poprowadzimy tę karierę – będziemy wspierać, mobilizować i inspirować, czy na starcie ograniczać. Instrumenty mogą doskonale pobudzać wyobraźnię i kreatywność, a także mogą pomagać w szukaniu własnych zainteresowań i pierwszych pasji.


Masa sklepów i marek zasypuje nasz różnymi instrumentami dla dzieci. Ostatnio też coraz częściej możemy spotkać je w przeróżnych marketach, Biedronkach i Lidlach. Jednak moim faworytem tutaj jest marka Janod, która nie dość, że produkuje naprawdę dobre jakościowo zabawki (wszystkie drewniane) to w dodatku piękne i oryginalne wizualnie. Zresztą już niejednokrotnie widziałyście ich tutaj na blogu. Nasza sympatia jest bardzo zażyła i nie będę Wam tego ukrywała. :)

Jeśli o ich instrumenty muzyczne chodzi, to mamy w swoim posiadaniu: cymbałki, bębenek, elektryczne pianino, gitarę, flet, harmonijkę, tamburyn i kastaniety. Gdybym miała wytypować spośród nich ulubiony instrument naszych dzieci to miałabym ogromny dylemat. One grają praktycznie na wszystkim, w zależności od nastroju i entuzjazmu. Pola i Maks są niezwykle kreatywni jeśli chodzi o muzykowanie już od swojego pierwszego roku życia. Podziwiam ich za to, bo dzięki temu nie są dziećmi, które szybko się czymś nudzą. Jeśli w coś się wkręcą to na całego – a w taki sposób łatwo jest zrodzić pasję czy hobby na długie lata. Aż jestem ciekawa, jak to potoczy się dalej…

Gdy wpadają do nas inne dzieci to wszystkie urządzają nam muzyczny występ. Dlatego uważam, że tego typu zabawki są niezwykle zajmujące i pobudzające wyobraźnię. Instrumenty muzyczne to nasz hit, którego zawsze najczęściej będę Wam polecała. Teraz już to wiecie wszystkie. :)


Wszystkie instrumenty są z kolekcji „Confetti” od Janod. Zabawki możecie kupić w internetowych sklepach, takich jak Edukatorek czy Mamissima. Warto też polować na promocje i okazje. To bardzo fajna inwestycja na lata.

15 przemyśleń nt. „Dzieci doskonale grają nie tylko na nerwach”

 1. Avatar
  Kamila mówi:

  Mój syn też uwielbia muzykowanie. Mamy flet, cymbałki i trójkąt. Zawsze z mężem i synem tworzymy takie muzyczne trio. Fajna zabawa dla całej rodziny :)

  1. Zatrzymując czas

   Haha, to prawda. Nas dzieci też mobilizują do wspólnego muzykowania. 😅

 2. Avatar
  Paulina S. mówi:

  Kocham Wasze zdjęcia <3

 3. Avatar
  Maria mówi:

  Czy ta żółta opaska Poli to również Ulka którą zawsze polecasz? Jest przepiękna 😍

 4. Avatar
  Pogodna mówi:

  Uwielbiam wasze propozycje na prezenty. Już niejednokrotnie zainspirowałam się gdy kupowałam prezent dla chrześniaka. Za każdym razem był zachwycony 🙊

 5. Avatar
  Eka mówi:

  Swietne pomysły na prezent, myślę, że się bardzo dziciakom spodoba :)

 6. Avatar
  Weronika mówi:

  Muzyka bardzo rozwija kreatywność. Warto już małemu dziecku podsunąć chociażby do zabawy jakiś instrument, zdecydowanie :)

 7. Avatar
  Kamila mówi:

  Dzieci ucza sie 10 razy szybciej niż my.. Czasem im zazdroszcze :D

 8. Avatar
  Ania mówi:

  Bardzo fajne zdjęcia, aż miło się patrzy :)

 9. Avatar
  Magda mówi:

  Widać, że dzieci bawią się wspaniale przy takich instrumentach :)

 10. Avatar
  Jola mówi:

  jakie przepiękne zdjęcia! śliczna dziewczynka :)

 11. Avatar
  Paula mówi:

  Urocze zdjęcia, aż miło się patrzy na radość dzieci :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.